Školska godina 2020./2021.

PROJEKT OPERA II. I U SŠ VELALUKA

Autor: Administrator , 19. 10. 2020.

SŠ VELA LUKA SUDJELOVALA JE NA EUROPSKOM PROJEKTU OPERA II -

Razvoj i promocija Partnerskog vijeća za tržište rada i razvoj ljudskih potencijala Dubrovačko-neretvanske županije

U sklopu projekta organizirane su i održane dvije radionice za učenike SŠ Vela Luka 16. i 17. 10.2020:

• Radionica o poduzetništvu (START UP WEEKEND) i
  • STEM radionica (STEM WEEKEND)

Radionicu o poduzetnišvu pohađale su učenice 3b razreda ekonomske škole.  Kroz radiionicu su se učenice podsjetile osnovnih znanja o poduzetnišvu (što je poduzetništvo, tko je poduzetnik, kako ideju pretvoriti u uspješni poduzetnički pothvat i kako se radi poslovni plan). Nakon toga je slijedio timski rad u kojem je svaki tim smislio poslovnu ideju i izradio prezentaciju o razvoju, financiranju i plasmanu proizvoda. Učenice su prezentirale svoje ideje pred prosudbenim povjerenstvom. Povjerenstvo je za najuspješniji tim proglasilo „MaKo“ tvrtku koju su osmislile učenice Manuela Agović, Marija Šeparović i Lea Žanetić. Njihova ideja je bila proizvoditi ekološki prihvatljivu i inovativnu masku koja štiti od virusa, a u obzir su uzele i to da pandemija ne mora biti dugog vijeka pa su u svoje poslovanje uvrstile i druge proizvode temeljene na obnovljivim izvorima energije. Sve ovo popratile su nastavnice Maja Tičinović Žuvela, Darka Pribudić i Jelena Tabain koje s učenicima kroz stručne predmete Vježbenička tvrtka, Marketing i Komunikacijsko  -prezentacijske vještine rade upravo ove teme.

U prosudbenom povjerenstvu bile su nastavnice Tomislava Stipković, Maja Tičinović
Žuvela i ravnateljica Ofelija Dragojević

STEM radionicu pohađali su učenici gimnazije od kojih je većina i sudjelovala i na prošlogodišnjoj radionici, a ove godine su išli još korak naprijed u usvajanju znanja i svladavanju vještina  tog područja. Učenici su programirali u programskom jeziku Pythonu i napravili su svoje DIY projekte pomoću Arduino razvojnih pločica, raznih senzora i ostalih elektroničkih komponenti. Polaznici su na radionicama upoznali više različitih STEM područja: elektrotehniku, elektroniku i računarstvo. Nastavnik Ivan Tabain sudjelovao je s učenicima u ovom STEM vikendu.

Objava na Facebook stranici škole. https://www.facebook.com/SSVL.hr/?pnref=story

- SŠ VELA LUKA -

ŠKOLA AMBASADOR EU

za 2018./2019. i 2019./2020. GODINU

PROTOKOL

o ulasku, boravku i izlazu iz Srednje

škole Vela Luka od 7.9.2020.

« Studeni 2020 »

Srednja škola Vela Luka / Ulica 5. broj 9, HR-20270 Vela Luka / www.ss-vela-luka.skole.hr / ured@ss-vela-luka.skole.hr