„GREEN S.E.E.D.S."

„GREEN S.E.E.D.S. - Sinergija i okoliš za osnaživanje decentraliziranih škola ”

Naziv projekta je „GREEN  SEEDS“ (Zeleno sjeme), a cilj mu je povezati škole u brdsko-planinskim područjima i na malim otocima te skrenuti pozornost javnosti i relevantnih institucija na probleme s kojima se suočavaju (slaba povezanost s edukacijskim centrima, depopulacija, sve manji broj učenika, gubitak nastavničkih radnih mjesta i sl.). Glavna tema kroz koju će se škole povezivati i na čemu će učenici i nastavnici raditi tijekom tri godine projekta je okoliš, tj. stvaranje svijesti o važnosti očuvanja šumskih, obalnih i morskih prirodnih resursa te osmišljavanje alata i metoda kojima će se to postići.

GREEN S.E.E.D.S. projekt nastoji razbiti izolaciju malih, decentraliziranih škola u brdsko-planinskim područjima i na otocima, pokušavajući suzbiti rizik od kulturne deprivacije koja bi mogla proizaći iz njihove geografske izoliranosti. S tim u  skladu, projekt će povezati učenike koji, iako su geografski udaljeni, dijele sličan društveni i geografski kontekst i potrebe.

Partneri u projektu su;

GLOCAL FACTORY (IT), REGIONE AUTONOMA VALLE D’AOSTA (IT),

POLO EUROPEO DELLA CONOSCENZA–IT BOSCO CHIESANUOVA (IT)

SYNTHESIS CENTER FOR RESEARCH AND EDUCATION LTD (CY),

SREDNJA SKOLA VELA LUKA (HR)

UNIVERSITAD DE VIGO (ES),

DIEFTHINSI DEFTEROVATH-MIAS EKPEDEFSIS CHIOU (GR),

UFFICIO SCOLASTICO REGIONALE PER IL VENETO, (IT)

BROŠURA GREEN SEEDS

PROJEKTNI TIM - SŠ VELA LUKA

PREZENTIRANJE PROJEKTA UČENICIMA - pogledajte OVDJE

Pratite sve naše aktivnosti na Facebook stranicama projekta:

Facebook grupa:

Facebook stranica:

Web stranica:

www.greenseeds.eu

ZAVRŠNA EVALUACIJA PROJEKTA- 13.4.2023.

Završno izvješće ocijenjeno je na temelju kvalitativnih kriterija navedenih

u ANEKS-u Sporazuma s ukupnom ocjenom 89/100!

Dokument Završnog izvješće

The Unifying Power of Arts

ERASMUS+ KA229 ŠKOLSKO PARTNERSTVO ‘’The Unifying Power of Arts’’

Srednja škola Vela Luka ostvaruje školsko pratnerstvo u naredne dvije godine (2018.-2020.) unutar Erasmus + KA229 projekta pod nazivom The Unifying Power of Arts gdje će u partnerstvu sa školama iz Turske, Makedonije, Rumunjske i Litve surađivati na ukupno 5 tema i to iz područja tradicionalne hrane, tradicionalnih igara, tradicionalnih plesova, tradicionalne glazbe I likovne umjetnosti.
Projekt je zamišljen kao partnerstvo škola između kojih će se u naredne dvije godine periodički  odvijati mobilnosti nastavnika s učenicima koji žele sudjelovati na projektu i raditi na pojedinim temama, družiti se i razvijati svijest o svojoj tradiciji, a ujedno upoznati tradiciju  vršnjake, kao i kolege sudjelujućih zemalja.
Srednja škola Vela Luka već je sudjelovala kao partner u europski financiranima projektima, a trenutno je i nositelj jednog KA1 projekta za mobilnost nastavnog I nenastavnog osoblja škole.
Ponosni smo što smo dio Europe I što stalno nastojimo ići u korak s njom.

Innovative e Twinners Ca Do More

Glavni cilj projekta je razmjena iskustava i primjena dobre prakse. Projekt počinje datumom 1.9.2019 i traje 24 mjeseca do 31.8.2012.  Projekt je financiran iz sredstava EU. Srednjoj školi Vela Luka su dodijeljena sredstva u iznosu od 23772.00 Eura.  Cjelokupna vrijednost projekta iznosi 125550.00 Eura.

Partneri u projektu su:

1. Srednja škola Vela Luka, Republika Hrvatska
  2. Sarayonu Mehmet Emine Akdogan Anadolu Lissesi, Turska
  3. Liceo Statale „ Tito Livio“, Italia
  4. SEPUGS „Vasil Antevski Dren“, Republika Sjeverna Makedonija
  5. Zespol Szkol Ogolnokzstalcacych nr 4 w Bydgoszczy, Poljska (Podnositelj projekta)

Innovative e Twinners Can Do More je projekt namijenjen razmjeni i primjeni dobre prakse korištenja platforme eTwinning. Web 2.0 alata i tehnologijom poboljšano učenje i poučavanje. Projekt će trajati 24 mjeseca i uključivati će suradnju među srednjim školama iz Hrvatske, Sjeverne Republike Makedonije, Turske , Italije i Poljske. Pozadina projekta je promicanje značajnog utjecaja e Twinning platforme na razvijanje vještina poučavanja, nastavne prakse i sposobnosti poučavanja međunastavnih sadržaja. Istraživanja među nastavnicima su pokazala da je korištenje eTwinning-a imalo pozitivan učinak na njihove vještine u primjeni projektne nastave, učenju i korištenju stranih jezika, kao i multidisciplinarnog poučavanja, razvijanju učeničkih kompetencija, poticanju učeničkih diskusija i razvijanju vještina učenja.

« Ožujak 2024 »

Srednja škola Vela Luka / Ulica 5. broj 9, HR-20270 Vela Luka / www.ss-vela-luka.skole.hr / ured@ss-vela-luka.skole.hr